PavouciVyskove prace a arboristika

Práce ve výškách provádíme pomocí speciální výškové a horolezecké techniky, závěsných lávek a montážních plošin.

 

 

pokračuj
Arboristika se specializuje na komplexní péči o stromy a zeleň





pokracuj
Specializujeme se na obchodní a poradenskou činnost v oblasti zajištění osob ve výškách a nad volnou hloubkou.




eshop pokra
Úvod » Ořezy stromů

Ořezy stromůOřezy stromů

Pravidelné ošetřování stromů je kompromisem mezi jejich přirozeným růstem a potřebami lidí. Vhodnými zásahy jako jsou především ořezy stromů se prodlužuje jejich životnost a zlepšuje jejich zdraví.
Provádíme všechny druhy řezu a ořezu stromů:

Výchovný řez - u mladých stromků v prvních letech po výsadbě na trvalé stanoviště. Cílem je dosážení druhově charakteristického tvaru koruny a její přizpůsobení funkčním požadavkům stanoviště (např. úprava podchozí a podjezdové výšky).

Zdravotní řez - cílem je zabezpečení dlouhodobě vysoké funkčnosti stromu, při udržení pokud možno co nejlepšího zdravotního stavu, vitality a provozní bezpečnosti. Je opakován v několika letých intervalech. Odstraňují se při něm větve suché, mechanicky poškozené, odumírající, napadené chorobami, pahýly a další.

Bezpečnostní řez - jedná se o minimální variantu zdravotního řezu, účelově zaměřenou na splnění požadavků provozní bezpečnosti stromu. Odstraňují se větve silné suché a mechanicky poškozené, které hrozí odlomením a pádem.

Redukční řez - slouží k prosvětlení koruny, uvolnění koruny od překážky (budova, dráty el. vedení, apod.), symetrizaci koruny, výškovému sesazení koruny, zvýšení stabilizace stromu.

Ořezy a prořezy stromů - Kontaktujte nás na telefonu +420 607 172 779 nebo na emailu Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript   a my Vám nabídneme vhodné řešení, termín a nezávaznou kalkulaci…